دکتر مهرداد فتحیان

dr

بیوگرافی


دکتر مهرداد فتحیان متخصص ارتودنسی و درمان ارتوپدیک فک و صورت هستند. ایشان در سال های ۱۹۹۴- ۱۹۹۸ در وونکور مشغول به تحصیل در رشته دندانپزشکی بوده است.

 سپس با کسب رتبه برد دندانپزشکی با نمره ۹۶ درصد و ثبت تحقیق در زمینه ارتودنسی با همکاری .Dr David Kennedy از میان کلیه داوطلبان این رشته، رتبه   Match 9 در بین ۲۵۰۰۰ شرکت کننده جهت ورود به دانشگاه‌های آمریکا را کسب نمود.

وی در دانشگاه بوستون آمریکا که به جهت سطح علمی یکی از بهترین دانشگاه های دنیا است، زیر نظر اساتیدی از جمله Dr. BednarDr. Blau ,Dr. Drizen  , Dr. Walker  و Dr. Gianelly  (مخترع  روش Bidimensional )  موفق به کسب تخصص در زمینه ارتودنسی شد. دکتر فتحیان این دوره را نیز با رتبه اول و معدل ۹۷ درصد طی نمود و موفق به دریافت لوح و جایزه از این دانشگاه شد.

 پس از این دوره جهت دریافت درجه Master یک سال دیگر به آموزش خود در این دانشگاه ادامه داد و تحقیقی دیگر با همکاری Dr. Gianelly به ثبت رساند. دکتر فتحیان در سال ۲۰۱۱ پس از ۱۹ سال کار و تحصیل به ایران بازگشت.

سوابق کاری


  • دندانپزشک در کاتن وود دنتال و کریک ساید دنتال، از سال ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۴، کانادا
  • دندانپزشک در برز دنتال از  سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۵، آمریکا
  • ارتودنتیست در ایز ارتودنسی کلینیک، از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۱، آمریکا

تحقیقات منتشر شده


  • Fathian-Dehkordi, Mehrdad. Comparison of Friction Between Ceramic and Conventional Brackets. Diss. Boston University, Goldman School of Dental Medicine, 2009.

افتخارات


  • رتبه اول تخصصی ارتودنسی از دانشگاه بوستون امریکا

هدف از راه‌اندازی وب‌سایت


از آنجایی که افزایش سطح آگاهی در زمینه بهداشت دهان و دندان و مشکلات مربوط به فک، نقش به سزایی در تسریع روند درمانی دارد، دکتر مهرداد فتحیان از طریق  این وبسایت  بستر مناسبی برای آموزش و اطلاع رسانی درباره روش های جدید دندانپزشکی بخصوص ارتودنسی فراهم کرده اند و مطالب جامع و به روزی در این زمینه  در اختیار هموطنان عزیز قرار داده اند.