درباره دکتر

دانشگاه بوستون آمریکا به جهت نام و آوازه‌اش یکی از سخت‌ترین دانشگاه‌های جهان از لحاظ پذیرش دانشجو می‌باشد.

دکتر فتحیان پس از کسب رتبه برد دندانپزشکی با نمره ۹۶ درصد و ثبت تحقیق در زمینه ارتودنسی با همکاری Dr David Kennedy از میان کلیه داوطلبان این رشته در آمریکا و سراسر جهان، رتبه  ۹ Match در بین ۲۵۰۰۰ شرکت کننده جهت ورود به دانشگاه‌های آمریکا را کسب نمود تا موفق شود  تحت نظر برجسته‌ترین متخصصین این رشته از جمله   Dr Bednar, Dr  Blau ,Dr  Drizen , Dr Gianelly و Dr Walker  دست آموخته شود.

Dr Gianelly شخصی است که روش  bidimensional ( دو بعدی)  را اختراع کرده و کتابهای او از رفرنس‌های مهم جهانی است.

دکتر فتحیان دوره تخصصی را با رتبه اول تخصصی معدل ۹۷  درصد طی نمود و موفق به دریافت لوح و جایزه از این دانشگاه شد سپس پس از این دوره جهت دریافت درجه  Master   یک سال دیگر به آموزش خود در این دانشگاه ادامه داد و تحقیقی دیگر با همکاری Dr Gianelly به ثبت رساند. دکتر فتحیان در سال ۲۰۱۱ به ایران،  پس از ۱۹ سال کار و تحصیل مهاجرت مجدد نمود.

سوابق کاری

در کاتن وود دنتال و کریک ساید دنتال ، از سال ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۴ ، کانادا

در برز دنتال از  سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۵  ، امریکا

در ایز ارتودنسی کلینیک ،از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۱ ،   امریکا

تحقیقات منتشر شده

دو مورد در رابطه با آزمایش  اصطکاک در ارتودنسی وآزمایش عمر فضا نگهدارنده ها در ارتودنسی چاپ شده در مجلات American Academy of pediatrics journal و CDA journal

جوایز دریافتی

رتبه اول تخصصی ارتودنسی از دانشگاه بوستون امریکا

درمان منتخب سال ۲۰۰۸ تحت نظر پروفسور Gianelly از انجمن ارتودنسی شمال شرق امریکا در سال ۲۰۰۸

 

نویسنده:دکتر مهرداد فتحیان
بورد تخصصی ارتودنسی از دانشگاه بوستون آمریکا
دکتر مهرداد فتحیان متخصص ارتودنسی و درمان ارتوپدیک فک و صورت هستند. ایشان در سال های 1994- ۱۹۹8 در وونکور مشغول به تحصیل در رشته دندانپزشکی بوده‌اند. سپس با کسب رتبه برد دندانپزشکی با نمره ۹۶ درصد و ثبت تحقیق در زمینه ارتودنسی با همکاری .Dr David Kennedy از میان کلیه داوطلبان این رشته، رتبه Match 9 در بین ۲۵۰۰۰ شرکت کننده جهت ورود به دانشگاه‌های آمریکا را کسب نمود. وی در دانشگاه بوستون آمریکا که به جهت سطح علمی یکی از بهترین دانشگاه های دنیا است، زیر نظر اساتیدی از جمله Dr. Bednar, Dr. Blau ,Dr. Drizen , Dr. Walker و Dr. Gianelly (مخترع روش Bidimensional ) موفق به کسب تخصص در زمینه ارتودنسی شد. دکتر فتحیان این دوره را نیز با رتبه اول و معدل ۹۷ درصد طی نمود و موفق به دریافت لوح و جایزه از این دانشگاه شد.
پس از این دوره جهت دریافت درجه Master یک سال دیگر به آموزش خود در این دانشگاه ادامه داد و تحقیقی دیگر با همکاری Dr. Gianelly به ثبت رساند. دکتر فتحیان در سال ۲۰۱۱ پس از ۱۹ سال کار و تحصیل به ایران بازگشت.
نویسنده:دکتر مهرداد فتحیان on Facebookنویسنده:دکتر مهرداد فتحیان on Googleنویسنده:دکتر مهرداد فتحیان on Instagramنویسنده:دکتر مهرداد فتحیان on Linkedinنویسنده:دکتر مهرداد فتحیان on Youtube